بلاگ

تولید محتوا سایت فروشگاهی

در زمینه تولید محتوای سایت فروشگاهی بررسی‌های مختلفی صورت گرفته است. به همین دلیل نیاز داریم که در ابتدا انواع تولید محتوای سایت را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم. در این مقاله تیم ونداد سعی دارد که به استراتژی تولید محتوا و سبک تولید محتوا بپردازد.

تولید محتوا سایت فروشگاهی:

در ابتدا برای  تولید محتوا سایت فروشگاهی، باید یکسری بررسی‌ها و پیش بینی‌ها انجام شود. مثلا بررسی شود که محصولی که قرار است به فروش برسد از چه نوع محصولاتی است. یا بررسی شود که چطور می‌توان نسبت به دیگر سایت‌های فروشگاهی، تولید محتوای متفاوتی داشت.

این کار در صورتی امکان‌پذیر پذیر می‌باشد که بدانیم سایت دارای چه امکاناتی است. هرچقدر امکانات سایت گسترده باشد تولید محتوای سایت و استراتژی تولید محتوا سایت آسان‌تر می‌شود.

دلیل تولید محتوا برای سایت فروشگاهی:

بیشتر افراد تصور می‌کنند که پس از وارد کردن تمام محصولات در فروشگاه، می‌توانند سایت پر بازدیدی داشته باشند.  اما این تفکر به شدت اشتباه است. زمانی ربات‌های گوگل سایت شما را مورد بررسی قرار داده و در نتایج خود نشان می‌دهند، که از بازاریابی اصولی درستی استفاده کرده باشید. در غیر این صورت سایت شما را در نتیجه‌های اول سرچ خود نشان نمی‌دهند. اما با بازاریابی و استراتژی تولید محتوا مناسب و اصولی، شما می‌توانید این مشکل را رفع کنید.

تولید محتوا سایت

اولین قدم برای تولید محتوا سایت فروشگاهی:

اولین قدم که برای تولید محتوا سایت فروشگاهی باید برداشته شود، توضیح دقیق در باره محصول است. که از همه جوانب باید مورد ارزیابی قرار گیرد.

به عنوان مثال برای فروش یک گوشی هوشمند باید درباره کیفیت، قابلیت‌های گوشی، جنس بدنه و دوربین توضیحات کامل دهید. تا کاربری که از سایت شما بازدید می‌کند اطلاعات لازم و کافی را دریافت کند. اما اینکه بخواهیم در همان ابتدای راه بگوییم سایت ما این نوع گوشی هوشمند را به ارزان‌ترین شکل ممکن به دست شما می‌رساند و هرگز با این قیمت نمی‌توانید تهیه کنید، یک متن هوشمندانه نیست. کاربر خیلی سریع متوجه می‌شود که سایت شما برای جذب مشتری به سراغ تبلیغات و محتوای اغراق آمیز رفته است. این نوع استراتژی تولید محتوا اشتباه و منفی بوده است.

تولید محتوا سایت فروشگاهی

تبدیل کاربر به مشتری در تولید محتوا سایت:

تولید محتوا سایت فروشگاهی باید به گونه‌ای باشد، که کاربر شما تبدیل به مشتری شود. سعی کنید از محتواهای کاذب استفاده نکنید، و تمام تولید محتوای سایت شما به صورت هوشمندانه و مناسب با محصولات باشد. زبان عامیانه مانند “لطفا یک بار محصول ما را خریداری کنید” یا “ما به مشتری مثل شما نیاز داریم” از دسته استراتژی تولید محتوا کاذب محسوب می‌شوند و ارزش بالایی ندارند. اما اگر به صورت هوشمندانه و کامل درباره محصول توضیح دهید و تولید محتوا کنید می‌توان گفت کاربر به مشتری دائمی شما تبدیل خواهد شد.

نکاتی که در تولید محتوا سایت فروشگاهی باید رعایت کرد:
  1. استفاده از عکس‌ها و تصاویر با کیفیت.
  2. ارائه توضیحات واضح و هوشمندانه.
  3. خلاقیت در تولید محتوا.
  4. بررسی کردن نیاز کاربران.
  5. رعایت اصول سئو و بهینه سازی محتوا.
  6. بررسی کردن نیاز کاربران.
تولید محتوا
استراتژی تولید محتوا
چرا باید در تولید محتوا سایت خلاق باشیم؟

به یاد داشته باشید که رقبای زیادی در زمینه فعالیت شما در سایت فروشگاهی مشغول به کار هستند. بنابراین در تولید محتوا باید خلاقیت داشته باشید.  از منابع متعددی برای تهیه و تولید محتوا استفاده کنید تا نسبت به رقبای خود حداقل یک پله بالاتر باشید.

اهمیت اصول سئو و بهینه سازی در استراتژی تولید محتوا:

این بخش مهمترین بخش در تولید محتوای سایت است. اگر می‌خواهید که محتوا و محصولات شما در گوگل ایندکس و دیده شوند باید اصول سئو را به طور کامل رعایت کنید. استفاده از واژه و کلمات کلیدی در معرفی کسب وکار، محصولات و خدمات شما تاثیر بسازایی دارد. برای همین استفاده از عناوین جذاب، استفاده از تصاویر و متون با کیفیت و رعایت اصول نگارشی به تولید متحوا سایت شما ارزش می‌دهد. پس بهتر است برای این بخش حساسیت بیشتری به خرج دهید.

تولید محتوا سایت

ایجاد اعتماد و اطمینان در مخاطب با تولید محتوا:

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای تولید محتوا سایت فروشگاهی، ایجاد اطمینان و اعتماد برای کاربر است که قصد خرید از سایت شما را دارد. حتما بخشی از تولید محتوا سایت را به رضایت مشتریان سابق و ارائه محتوایی که موجب اطمینان مخاطب می‌شود، اختصاص دهید.

به عنوان مثال می‌توانید با لینک دادن بخشی از محتوای خود به پیگیری مرسوله‌های پستی یا پیگیری سفارشات از طریق گروه پشتیبانی، این امکان را برای مخاطب ایجاد کنید.

تولید محتوا سایت

کلام ونداد:

تولید محتوا یکی از اساسی‌ترین رکن‌های یک سایت می‌باشد. اگر این کار به صورت درست و اصولی انجام نشود می‌تواند تاثیر منفی در رشد و بازدید سایت شما داشته باشد. ما در تیم حرفه‌ای ونداد می‌توانیم برای بهبود کیفیت محتوا به شما کمک کنیم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *