بلاگ

آشنایی با تاریخچه برند بربری

در این مقاله از تاریخچه برند بربری برای شما خواهیم گفت. بربری یک برند بریتانیایی است که در زمینه پوشاک، عطر، عینک آفتابی و لوازم جانبی اقدام به طراحی و تولید می کند. پارچه ای شطرنجی که حتما شما در ویرین مغازه ها با آن مواجه شده اید. یکی از اصلی ترین تولیدات بربری کت های ترنچ است.این برند لوکس در تمام بازارهای جهانی حضور دارد و در حال حاضر کریستوفر بیلی مدیر امور اجرایی این برند است.

تاریخچه برند بربری

بنیانگذار بربری

توماس بربری در سال 1856 در شهر باسینگتوک اقدام به راه اندازی برند بربری کرد. آنچه این برند را متمایز می کرد کیفیت پارچه هایی بود که در آن مورد استفاده قرار می گرفت. دردهای رماتیسمی که توماس بربری بدان دچار شده بود توسط پزشکان به علت استفاده از بارانی های پلاستیکی در هوای همیشه بارانی انگلستان بود. در تاریخچه برند بربری باید گفت: همین موضوع جرقه ای در ذهن توماس ایجاد کرد تا اقدام به تولید لباس هایی کند که علاوه بر خاصیت ضد آب بودن از نخ تولید شده باشد. اینجا بود که پارچه گاباردین به دست این برند تولید و در پوشاک مورد استفاده قرار گرفت.

اولین مشتری های بربری

بربری در طول جنگ جهانی اول کت های معروف ترنچ را مخصوص افسران طراحی و تولید کرد. و این پوشاک با کیفیت جزء لاینفک ارتش انگلیس محسوب می شد. توماس بربِری این برند را در سن 21 سالگی بنیان نهاد و در نیمه ی دم قرن نوزده به شهرت رسید.

تاریخچه برند بربری

شهرت برند بربری

این شرکت که دفتر مرکزی آن در لندن برپاشده است صاحب 497 بوتیک در پنجاه کشور جهان است. شهرت بربری  بر پایه ی تصویر هویت بریتانیایی بنا نهاده شده است. همواره افراد شیک پوش جلب طرح های چهارخانه و لوگویی که شوالیه سوار بر اسب را نشان می دهد می شوند. جالب است بدانید که بربری در سال 1911 لباس نخستین فردی که به قطب جنوب رسید طراحی کرد. استفاده ی بازیگرانی مشهوری مانند همفری بوگرات در فیلم کازابلانکا نیز در شهرت این برند نقش بسیاری داشت.

نحوه ی شکل گیری بربری 

توماس بربری در نوجوانی برای یک پارچه فروش کار می کرد و در سال 1856 در سن 21 سالگی خودش یک بوتیک لباس زد. با وجود اینکه تجربه ی موفقیت آمیزی نبود اما توماس دست از تلاش برنداشت و بر روی لباس های بیرون منزل تمرکز کرد. دردهای رماتیسمی که توماس بدان دچار بود انگیزه ی تولید پارچه گاباردین را در او ایجاد کرد. و این سرآغاز تاریخچه برند بربری بود.  

سقوط برند بربری 

از آنجا که پارچه هایی که بربری استفاد ه می کرد هیچ گونه تغییری پیدا نمی کرد و منتاسب با مد پیش نمی رفت کم کم این برند به علت عدم خلاقیت و محصولات یکنواخت کم کم به سمت سقوط پیش رفت. طرح های شطرنجی بربری روی محصولاتی مانند چتر، کیف، چمدان و شال و روسری هم دیده می شد. با این وجود از میزان جذابیت آن کاسته شده بود. اما این سراشیبی سقوط با منسوب شدن رز ماری براوو به سمت مدیر عامل جدید بربری تغییر پیدا کرد.  

تاریخچه برند بربری

مدیرعامل جدید بربری 

رز ماری براوو کمک کرد تا بربری در کنار نام های بزرگ مد قرار گیرد.  اقدامات رز ماری از جمله استفاد از کمپین های تبلیغاتی در رسانه های معتبر و به روز کردن طرح لباس ها و استفاده از پارچه های سنتی، دوباره توجه ها را به سمت خود جلب کرد. در سال 2002 ارزش این نام تجاری به یک و نیم میلیارد دلار رسید. یکی از عواملی که این برند را در سال های اخیر تهدید می کرد استفاده هولیگان ها از این برند بود. این موضوع تا حدی نگران کننده محسوب می شد اما بربری همچنان برند محبوب شیک پوشان باقی ماند. در سال 2006 آنجلاآرنتس به جانشینی رز ماری در آمد. در بررسی تاریخچه برند بربری رز ماری نقش اساسی در ریبرندیگ و نجات این برند داشت.  

سوزاندن بخشی از تولیدات بربری 

جالب است بدانید برند بربری سالانه محصولات خود را بار ارزش حدود 28 میلیون پوند به آتش می کشد. در واقع علت این کار حفظ ارزش برند می داند و از آن دفاع می کند. البته این تنها برندی نیست که اقدام به از بین بردن محصولات خود می کند.  

مطالعه بیشتر: آشنایی با تاریخچه برند آدیداس

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *